Wiedzieć więcej,

to bać się mniej.

Edukacyjny Program Onkologiczny

Od 26 lat pracuję z pacjentami cierpiącymi na nowotwory. Glejak mózgu czyli nowotwór ośrodkowego układu nerwowego, dotyczy większości moich pacjentów. W 90-95 % przypadkach rak jest zaburzeniem metabolicznym, wynikiem niezdrowego jedzenia i myślenia. Jest objawem choroby całego organizmu, a nie tylko mózgu, jelita czy piersi. Ciało to system. By osiągnąć sukces w leczeniu, trzeba rozpoznać psychiczne i fizyczne źródło. Zrozumieć jak przebiega metabolizm raka. Przeprowadzić detoksykację. Zredukować stany zapalne i stres. Nauczyć się wspierać organizm poprzez właściwe żywienie i myślenie. Ten intensywny proces, trwa około 4 - 6 miesięcy. To naturalna, bezpieczna i skuteczna metoda, która doskonale uzupełnia działania lekarzy. Jednak nigdy nie zastępuje ich działania.

Razem możemy więcej !

 

Wizyta informacyjna 1 h


Każdy człowiek jest indywidualny i ma swoje indywidualne potrzeby.

Dokładna analiza Twojej sytuacji otwiera drzwi do współpracy z której będziesz zadowolony.

Program Bronze

✓ Indywidualna, cotygodniowa opieka + doradztwo żywieniowe. Dopasuję Ci korzystne grupy produktowe i połączenia żywieniowe, a Ty skomponujesz z nich smaczne dania.

Program Silver

✓ Indywidualne wsparcie motywacyjne + doradztwo żywieniowe

✓ Plan zmniejszenia bólu i skutków leczenia onkologicznego (nudności, wymioty, biegunka)

Program Gold

✓Indywidualne, intensywne wsparcie żywieniowo - motywacyjne all inclusive .

✓ Pomoc w codziennym rozwiązywaniu problemów. Programem objęty jest pacjent i jego rodzina.

✓ Dostępność telefoniczna 24 h /7

* Świadczona usługa przez Wykonawcę nie stanowi diagnozy lekarskiej, konsultacji medycznej
i nie może zastępować Pacjentowi leczenia lub konsultacji lekarskiej.

Najczęściej zadawane pytania

 
  • Celem indywidualnej diety jest dobre przygotowanie organizmu do leczenia ( operacja, okres pooperacyjny, chemioterapia, radioterapia i inne). Wdrożenie diety na etapie diagnozy, skraca proces leczenia, ułatwia kwalifikację do poszczególnych etapów. Zapobiega niedoborom pokarmowym, niedożywieniu, redukcji masy ciała. Celem diety jest także łagodzenie objawów ze strony przewodu pokarmowego ( biegunki, zaparcia, wymioty i inne). Dostarczanie energii, białka i innych składników odżywczych. Eliminacja składników i produktów, które mogą powodować dolegliwości lub pogarszać wyniki badań. Uwzględnienie chorób towarzyszących i preferencji smakowych, możliwości organizacyjnych i finansowych. Dieta wdrożona na wczesnym etapie zwiększa szanse na pełne wyleczenie.

  • Po usłyszeniu diagnozy, Ty, jak i Twoi bliscy, potrzebujecie czasu na odnalezienie się w nowej sytuacji. Sesje pomogą Ci lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. W krótkim czasie poprawisz jakość życia. Skutecznie obniżysz poziom stresu. Oswoisz lęk. Zbudujesz wspierające relacje. Nauczysz się w lżejszy sposób radzić sobie z myślami i emocjami. Zrozumiesz przesłanie choroby i znajdziesz swój, unikalny klucz do zdrowia. W własnym tempie wprowadzisz zmiany, których potrzebujesz. Z wsparcia terapeutycznego możesz skorzystać wspólnie z najbliższymi.

  • Zazwyczaj jest to minimum 14 czynników. Rodzaj i stopień zaawansowania nowotworu. Sposób i etap leczenia (chemioterapia, radioterapia, zabiegi operacyjne - np. resekcja żołądka lub innych części przewodu pokarmowego). Występowanie chorób współistniejących ( cukrzyca, stłuszczenie wątroby itp. ), przyjmowane leki i ich interakcje z żywnością. Wyniki badań biochemicznych, genetycznych, biorezonansu magnetycznego. Funkcje narządów wewnętrznych (ocena wydolności pracy nerek, żołądka czy wątroby). Aktualnie występujące dolegliwości lub inne skutki uboczne leczenia onkologicznego. Tolerancja produktów żywieniowych, ilość posiłków w ciągu dnia, konsystencja i ich temperatura. Występujące niedobory pokarmowe, alergie, nietolerancje pokarmowe, ilość grzybów, pasożytów, bakterii co wpływa na konieczność eliminacji wybranych produktów. Stan odżywienia leczonego organizmu, spadek lub stabilizacja masy ciała. Indywidualna tolerancja poszczególnych produktów, ilości porcji posiłków. Wiek, płeć, stopień aktywności fizycznej. Przyzwyczajenia i preferencje smakowe. Kwestie organizacyjne i finansowe.

  • W indywidualnych zaleceniach żywieniowych jest dobór właściwych połączeń żywieniowych. Ilość i jakość posiłków oraz przerwy między nimi. Listy produktów wskazanych i przeciwwskazanych, listę przypraw. Informacje na temat tego, jak komponować posiłki z produktów aktualnie zalecanych. Jadłospis z przepisami dodatkowymi ( wymiennymi ). Opis technik kulinarnych, dobór naturalnej suplementacji. Opis i wskazówki jak postępować żywieniowo w danym etapie leczenia onkologicznego, żeby maxymalnie zminimalizować ból i cierpienie. SOS w sytuacjach alarmowych. Opracowanie jak żywieniowo wzmocnić i zregenerować narządy, które są u pacjenta osłabione w wyniku chemio czy radioterapii. Dokumentacja jest na kilkadziesiąt stron. Uzupełnia leczenie medyczne pacjenta, ale go nie zastępuje. Ułatwia kwalifikację do poszczególnych etapów leczenia i znacząco skraca proces zdrowienia.

  • Układanie zaleceń do diety onkologicznej trwa około 3 h. Nie ma programu komputerowego, który brałby pod uwagę wszystkie czynniki konieczne do ułożenia jadłospisu pacjenta onkologicznego min wszystkie alergie, nietolerancje, choroby współistniejące, indywidualną tolerancję na poszczególne produkty itp. Poza tym indywidualny jadłospis uwzględnia czynniki psychiczne pacjenta ( np. jadłowstręt czy mdłości występujące przy konkretnych produktach, konsystencji lub temperaturze posiłku itp.) Każdy mój pacjent otrzymuje zdjęcia wybranych posiłków z swojej diety i skład talerza. Posiłki są przeze mnie ugotowane i sfotografowane, wraz z wszystkimi wskazówkami ułatwiającymi organizację pracy w kuchni osobie, która gotuje.

  • Pacjent onkologiczny potrzebuje częstych, zazwyczaj codziennych modyfikacji. Organizm jest żywy, w bardzo indywidualny sposób reaguje na leczenie. W szczególności wtedy kiedy wystąpią dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, niechęć do określonych produktów. Zmienią się wyniki badań lub zmieni się plan leczenia pacjenta. Wystąpi spadek masy ciała. Pogorszy stan odżywienia ( słabsze wchłanianie np. na skutek chemioterapii). Pacjent nie może zrealizować zalecanych porcji posiłków. Modyfikacje diety są realizowane podczas wizyt kontrolnych.